Frank Abagnale Jr. – Alıntılar

Frank Abagnale jr yaşamı

Frank Abagnale Jr.

Frank Abagnale jr yaşamı
Frank Abagnale Jr.

Eski günlerde dolandırıcılar iyi görünmeliydi. Nazik olmalı, iyi giyinmeli, iyi konuşmalı, kısacası kendilerini çok iyi şekilde satmalıydılar. O günler artık yok, çünkü artık bütün bunlara ihtiyaç yok. Dolandırıcılık suçları artık binlerce kilometre öteden, kendini hiç göstermeden gerçekleştiriliyor.

Küçük bir odada oturup, sadece bilgisayarını kullanarak istediğin her şeyin sahtesini yapabilirsin. Gerçek dolandırıcılar bu yüzden artık yoklar.

Herhangi profesyonele baktığınızda (bir iş adamı,bir pazarlamacı, bir emlakçı gibi) hepsinin dolandırıcılarla aynı özelliklere sahip olduğunu farkedersiniz.Aralarındaki tek fark birinin yeteneklerini iyi yönde kullanması, diğerinin ise kolay yolu seçmesidir.

Polis tüketicileri koruyamaz. İnsanların kimlik hırsızlığı konusunda daha bilinçli ve eğitimli olmaları gerekir. Biraz daha bilgece davranmalı, biraz daha akıllı olmalısınız ve şüpheci olmanın yanlış bir tarafı yoktur. Birinin sizden çalmasını kolaylaştıracak olursanız, biri muhakkak sizden bir şeyler çalacaktır.

Gerçek şu ki, aslında birileri çoktan sizin kimlik bilgilerinizi elinde tutuyor.

Çoğu insan dahi olduğumu söylüyor. Değildim, ben sadece bir fırsatçıydım.

Henüz sosyal mühendisliğe yenilmeyecek bir teknoloji üretemedik.

Gençliğimde yaptığım dolandırıcılıkları bugün yapmak yüz kat daha kolay. Teknoloji suçu besliyor.

Kanunlar bazen uykuya dalar, ancak asla ölmezler.

Hayatı için:

Paylaş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir