Holywood ve Playboy Yıldızları – Cristophe Rocancourt

ünlü dolandırıcı rocancourt

Cristophe Rocancourt

Kendini ünlü Rockerfeller ailesinin ya da başka zengin/soylu ailelerin mirasçısı olarak tanıtıp insanlardan para toplayan Fransa’ nın en ünlü dolandırıcılarından biri Rocancourt.

İlk Yılları

1967 doğumlu olan Rocancourt’ un babası henüz o daha 5 yaşındayken terk etmiş, fahişelik yapan annesi ise onu ve kızkardeşini yetimhaneye bırakmıştı.

Yıllar sonra henüz 18 yaşındayken beş parasız geldiği Paris’te, kendini ünlü Rockerfeller ailesinden biri gibi tanıtıp, Rus bir iş adamına Paris’ in göbeğindeki bir evi 1.4 milyon dolara satmayı başaracak, yakalanmamak için hemen İsviçre’ ye kaçacaktı.

İsviçre’ de bir elmas hırsızlığı olayına karışsa da ceza almamış, 14 yıl boyunca ülkeye girişi yasaklanmıştı.

Amerika Macerası

Mickey Rourke ve Rocancourt

İsviçre’ den sınırdışı edildikten sonra Los Angeles’ a geçen Rocancourt burada ünlü İtalyan oyuncu Sophia Loren’ in üvey oğlu, Dominikli moda tasarımcısı Oscar de la Renta’ nın ve ünlü İtalyan-Amerikan film yapımcısı Dino De Laurentiis’in yeğeni gibi davranmış ve insanlardan para toplamaya devam etmişti.

Bir film yapımcısı olduğunu söyleyerek , Mickey Rourke ile bir süre aynı evde kalmış hatta Jean-Claude Van Damme’ ı yeni film için birlikte çalışmaya ikna edebilmişti Rocancourt. Tabi o film hiç bir zaman çekilmedi.

Playboy Modelleri

ünlü dolandırıcılar rocancourt
Rocancourt’un eşi Pia Reyes

Cristopher De Laurentiis ismini kullandığı dönemde ünlü erkek dergisi Playboy’ un 1988 yılında ayın kadını seçtiği model Pia Reyes ile evlenmiş, Zeus ismini verdikleri bir çocukları olmuş, evli olduğu süre zarfında yine bir Playboy modeli olan Rhonda Rydell ile 6 ay birlikte yaşamıştı. Daha sonraları Rydell onun evli olduğunu bilmediğini ve Rocancourt’ un kendini bir Fransız soylusu, Bir kontesin oğlu olarak tanıttığını söylemişti.

Rhonda Rydell

Amerika’ da bir vurulma olayını karışıp kefalatini ödeyerek serbest kalan Rocancourt bir süre sonra kendini Grand Prix yarışıcısı Micheal van Hoven olarak tanıttığı Kanada’ ya geçerek bir çok suça karışmış. Yaşlı bir çifti dolandırdıktan sonra yakalanmış ve burada bir yıl hapis yatmıştı. Bu dönemde yazdığı otobiyografisinde dolandırdığı insanlarla dalga geçen Rocancourt’un eşi Reyes, “Suçlu olduğundan ve geçmişinden haberim yok” demişti.

Hapisten çıktıktan sonra Fransa’ ya geri dönmüş, 2000 yılı güzellik yarışması birincisi Ruanda kökenli Fransız model ve oyuncu Sonia Rolland ile evlenmiş ve Tess ismini verdiklerini bir kızları olmuştu.

Rocancourt ünlü dolandırıcılar italya
Rocancourt ikinci eşi ile

Hapisten çıktıktan sonra yılında tekrar Amerika’ ya dönerek New York ta 19 farklı suça karışmış, 2003 Amerika’ da yakalanarak 9 milyon dolar para ve 3 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

2009 yılında Fransız film yönetmeni Catherine Breillat, Rocancourt’ u yeni filminde süpermodel Naomi Campbell ile birlikte oynatmak istemiş ancak Rocancourt onu 700 bin Euro dolandırmış ve proje iptal edilmişti. 2012 yılında Catherine Breillat o dönemde yaşadıklarını Türkçe’ ye “Zayıflığın Esareti” olarak çevrilen “Abus de Faiblesse” filminde anlatmıştı.

Rocancourt ve Naomi Campbell
Rocancourt ve Naomi Campbell

Paylaş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir